Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki „Za reklamy dziękujemy”

Istnieje wiele powodów, dlaczego ludzie decydują się na umieszczenie na skrzynce pocztowej tabliczki z zakazem pozostawiania reklam. Jednym z nich jest troska o środowisko, którego nie zaśmiecamy wyrzucanymi od razu na makulaturę ulotkami.

Zaprojektuj własną tabliczkę, dobierz samodzielnie jej treść oraz kształt i zmniejsz ilość reklam w swojej skrzynce.

Umieszczając taką tabliczkę na skrzynce, nie pozbędziesz się wszystkich reklam ze swojego życia, nawet jeśli ich ilość w skrzynce będzie znacznie mniejsza. Gazetki, informacje społeczne oraz reklamy zaadresowane imiennie do Ciebie będą nadal tam lądować. Jednak dzięki wyraźnemu komunikatowi – „Żadnych reklam, dziękuję” – możesz wybrać reklamy, które będą do Ciebie docierać.

Zakaz pozostawiania ulotek, ale...

Darmowe gazetki 

Darmowe gazetki nie są uważane za ulotki reklamowe i mogą w związku z tym być wrzucane do wszystkich skrzynek. W związku z tym, że dla wielu osób darmowe gazetki to również reklamy, możesz nie chcieć ich otrzymywać, co przekażesz jasnym komunikatem na tabliczce: „Zakaz pozostawiania reklam i gazetek”.

Informacje społeczne 

Informacje pochodzące od związków religijnych, partii politycznych czy gminy/sejmików wojewódzkich/rządu nie są uważane za reklamy. Nawet jeśli umieścisz na skrzynce informację o zakazie pozostawiania reklam, będziesz je otrzymywać. Oznacza to, że na tabliczce nie musisz dodawać, że zakaz nie dotyczy informacji społecznych, ponieważ będziesz je otrzymywać bez względu na to, co napiszesz na skrzynce. 

Reklamy imienne 

Zdarzają się osoby, które projektując tabliczkę z zakazem umieszczania reklam, dodają adnotację „Zakaz pozostawiania reklam, również adresowanych imiennie”. Robią to, aby uniknąć otrzymywania reklam przesyłanych imiennie do konkretnego adresata. Niestety taki napis nie przyniesie żadnego skutku, ponieważ listonosz ma obowiązek wrzucić do skrzynki całą pocztę, która jest zaadresowana konkretnie na dany adres. Aby uniknąć otrzymywania reklam adresowanych imiennie, należy skontaktować się z ich nadawcą i zgłosić swój sprzeciw wobec przesyłania materiałów reklamowych. 

Katalogi IKEA 

Akurat katalog IKEA to reklama, którą wiele osób chętnie znajduje w swojej skrzynce. Stąd wcale nierzadko zdarza się, że na tabliczkach z zakazem pozostawiania reklam znajduje się napis: „Zakaz pozostawiania reklam – nie dotyczy katalogów IKEA”.

Co sądzą nasi klienci?