Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki do domków

Tabliczki do domków przydają się na polach kempingowych oraz w ośrodkach letniskowych. Domkom można nadać nazwę i umieścić ją na tabliczce, np. „Duży domek”, „Mały domek”, „Domek krasnali” czy „Chatka górska”. Często nazwa domku wiąże się z jego rozmiarem lub lokalizacją, ale może być też zupełnie dowolna. 

Zwykle tabliczki umieszcza się na zewnątrz domku, aby goście mogli bez trudu trafić do właściwego. W niektórych przypadkach używa się także nieco mniejszych tabliczek powitalnych, które znajdują się wewnątrz.

Tabliczki do domków mogą pełnić wiele różnych funkcji, jednak z założenia służą do oznaczenia nazwy domku wynajmowanego turystom lub wczasowiczom, lub też innym osobom poszukującym przyjemnego zakwaterowania na kilka dni. Podobnie jak każdy inny element wyposażenia wnętrza, tabliczki powinny tworzyć pewną atmosferę. Stanowią fragment całości, która potem robi określone wrażenie na gościach. 

Tabliczki na domki – Pomyśl o całym wrażeniu

Oddaj ducha domku

Pomimo że domki zwykle wynajmuje się wczasowiczom lub turystom na lato, istnieją również takie, których mieszkańcy mają inne cele niż spędzenie kilku przyjemnych dni na łonie natury. Tabliczki w domku powinny odzwierciedlać jego charakter, stąd dobrze, aby nawiązywały do tematyki, w jakiej został urządzony domek oraz jego przeznaczenia.  Teksty na tabliczce w domku myśliwskim mogą z powodzeniem nawiązywać do zwierząt, natomiast w domku do zabawy dla dzieci w ogrodzie – do postaci z bajek. To szczegóły, które tworzą spójną całość.

Materiał

Domki często służą jako zakwaterowanie dla amatorów przyrody i dlatego drewno jest materiałem, z którego powinny być wykonane przedmioty znajdujące się wewnątrz. Jeśli tabliczki mają być zawieszone na zewnątrz, warto użyć plastiku lub aluminium, które dobrze znoszą niepogodę oraz wiatr. 

Rozmiar

Rozmiar odgrywa ogromną rolę w przypadku tabliczek na domki zawierających nazwę, które umieszcza się na fasadzie. Zastanów się, w którym miejscu ma się znajdować tabliczka i jak duża powinna być, aby było ją dobrze widać z daleka. 

Co sądzą nasi klienci?