Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat tablice drogowe

Zaprojektowanie w naszym szyldomacie tablicy drogowej kierującej do spółdzielni mieszkaniowej czy też na użytek prywatny to prosty i skuteczny sposób przekazania konkretnych informacji kierowcom. 

Tablice drogowe mogą wskazywać miejsca parkingowe lub nakazywać zatrzymanie się w danym miejscu, oznaczać drogę prywatną lub nakazywać zmniejszenie prędkości. Odblaskowe tablice widoczne są również po ciemku.

W wielu przypadkach przypominają one standardowe znaki drogowe pod względem kształtu i kolorów. Czasami jednak dobrze jest umieścić na nich inny napis lub obrazek, dzięki czemu będą oryginalne i łatwiejsze w zrozumieniu przez uczestników ruchu drogowego.

Pamiętaj, że sprzedajemy znaki drogowe tylko do użytku prywatnego. Jako klient jesteś odpowiedzialny za tablicę zgodnie z zasadami obowiązującymi w miejscu, w którym ma być zamontowany znak.

Zamów tablicę drogową

Tablica ostrzegawcza 

To znaki ostrzegające przed czymś, powodujące, że kierowcy zwiększają skupienie na drodze i redukują prędkość. Mogą to być ostrzeżenia typu „Uwaga! Dzikie zwierzęta” czy też ostrzegające przed konkretnym gatunkiem zwierząt, np. jeżami, dzikami czy nawet żabami. Tablice ostrzegawcze mają często czerwone obramowanie, żółte tło i kształt trójkąta.

Znaki nakazu 

Znak nakazu informuje o wymogu lub napomina do czegoś. Może to być na przykład informacja o konieczności noszenia odzieży ochronnej, sposobie dozwolonej jazdy czy też godzinach, w których wolno gdzieś parkować. Takie tablice mają zwykle białe obramowanie, niebieskie tło i są okrągłe.  

Tablica informacyjna 

Można nimi oznaczyć miejscowość, pchli targ czy sklep. Profesjonalna tablica drogowa o charakterze informacyjnym ma zwykle białe obramowanie, niebieskie tło i biały tekst.

Jednak planując zakup takiej tablicy należy pamiętać, że na publicznych drogach nie wolno stawiać tablic przypominających miejskie znaki drogowe. Jeśli zachodzi ryzyko, że kierowcy mogą się rozproszyć lub zostać wprowadzeni w błąd, widząc taką tablicę, wówczas jej postawienie stanowi zagrożenie w ruchu.

W naszym szyldomacie możesz zamówić aluminiowe tablice drogowe z odblaskowym tłem i tekstem, które będą doskonale widoczne dla kierowców.

Projektowanie znaków drogowych do użytku prywatnego

Oferujemy różnorodne narzędzia do projektowania, abyś mógł zaprojektować własne znaki drogowe do użytku prywatnego. Nasze tablice aluminiowe doskonale sprawdzają się jako drogowskazy, ponieważ są odporne na warunki atmosferyczne, są trwałe i mają długą żywotność. Możesz wybrać montaż na słupku, jeśli chcesz, aby znak był osadzony na słupku lub na wkręty, jeśli chcesz przymocować znak do innej płaskiej powierzchni.

Co sądzą nasi klienci?