Informacja w związku z pandemią COVID-19: produkujemy i realizujemy zamówienia w trybie standardowym.

Więcej informacji.

Kliknij tutaj, aby zacząć projektować własną tabliczkę

Tabliczki na grób

Stwórz własną tabliczka na grób z dowolnym napisem i wzorem lub skorzystaj z naszych gotowych szablonów.

Gwarancja zadowolonego klienta
Niskie ceny
Szybka dostawa
Łatwe zamawianie
Kompensujemy nasze emisje dwutlenku węgla!

Najczęściej tabliczki na grób umieszczane są na płytach nagrobnych lub w miejscach pamięci i zawierają imię i nazwisko zmarłej osoby. W naszym szyldomacie możesz samodzielnie zaprojektować zupełnie własną, oryginalną tabliczkę na grób.

Tabliczki na grób najczęściej widywane są na cmentarzach, ale mogą również zostać umieszczone z innej okazji i w innym miejscu. Przede wszystkim służą do oznaczenia miejsca, dokąd krewni zmarłej osoby mogą przyjść, aby opłakiwać jej śmierć i ją wspominać.

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki na grób

Tabliczki na grób – nie tylko na cmentarzu 

Miejsce pamięci w domu

Pomimo że dla wielu osób to cmentarz jest miejscem, do którego należy się udać, aby opłakiwać zmarłych i wyciszyć się, jednak nie każdy ma możliwość tam dotrzeć. Zdarza się, że miejsce pochówku znajduje się bardzo daleko od domu, a czasami krewni po prostu nie mają możliwości odwiedzenia grobu bliskich.

Wówczas dobrym rozwiązaniem jest utworzenie u siebie w domu lub w ogrodzie miejsca pamięci. Można je przyozdobić kwiatami, tabliczką upamiętniającą, a nawet postawić przedmioty należące do zmarłej osoby. Jedyną różnicą pomiędzy takim miejscem a grobem na cmentarzu jest brak możliwości pogrzebania prochów zmarłej osoby u siebie w ogrodzie. 

Tabliczka oznaczająca miejsce pochówku przed postawieniem nagrobka

Wielu osobom bardzo zależy, aby mieć miejsce, dokąd mogą się udać, aby opłakiwać zmarłych. Przygotowanie i postawienie nagrobka może potrwać kilka miesięcy, dlatego zanim to się stanie, można oznaczyć miejsce spoczynku bliskiej osoby prostą tabliczka na grób. 

Pochówek małych zwierząt

Zgodnie z prawem nie wolno grzebać samodzielnie większych zwierząt. Jednak niewielkich czworonożnych przyjaciół, np. króliki, świnki morskie czy szczury, wolno zakopać w ogrodzie. Wówczas – aby nadać większego znaczenia tej ceremonii – można oznaczyć miejsce pochówku zwierzątka tabliczką.

Co sądzą nasi klienci?