Kliknij tutaj, aby zacząć projektować własną tabliczkę

Tabliczki na grób

Stwórz własną tabliczka na grób z dowolnym napisem i wzorem lub skorzystaj z naszych gotowych szablonów.

Łatwe zamawianie
Szybka dostawa
Niskie ceny
Gwarancja zadowolonego klienta
100 % Kompensacja szkód klimatycznych

Popularne przykłady tabliczki na grób

Created with Fabric.js 3.6.3

Tabliczki mosiężne

260 x 100 mm, Mosiądz

559.69 PLN z VAT

Created with Fabric.js 3.6.3

Tabliczki plastikowe

200 x 150 mm

136.99 PLN z VAT

Created with Fabric.js 3.6.3

Tabliczki aluminiowe

200 x 250 mm, Aluminium

208.99 PLN z VAT

Created with Fabric.js 3.6.3

Tabliczki aluminiowe

200 x 200 mm, Aluminium

190.49 PLN z VAT

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat tabliczki na grób

Najczęściej tabliczki na grób umieszczane są na płytach nagrobnych lub w miejscach pamięci i zawierają imię i nazwisko zmarłej osoby. W naszym szyldomacie możesz samodzielnie zaprojektować zupełnie własną, oryginalną tabliczkę na grób.

Tabliczki na grób najczęściej widywane są na cmentarzach, ale mogą również zostać umieszczone z innej okazji i w innym miejscu. Przede wszystkim służą do oznaczenia miejsca, dokąd krewni zmarłej osoby mogą przyjść, aby opłakiwać jej śmierć i ją wspominać.

Tabliczki na grób – nie tylko na cmentarzu 

Miejsce pamięci w domu

Pomimo że dla wielu osób to cmentarz jest miejscem, do którego należy się udać, aby opłakiwać zmarłych i wyciszyć się, jednak nie każdy ma możliwość tam dotrzeć. Zdarza się, że miejsce pochówku znajduje się bardzo daleko od domu, a czasami krewni po prostu nie mają możliwości odwiedzenia grobu bliskich.

Wówczas dobrym rozwiązaniem jest utworzenie u siebie w domu lub w ogrodzie miejsca pamięci. Można je przyozdobić kwiatami, tabliczką upamiętniającą, a nawet postawić przedmioty należące do zmarłej osoby. Jedyną różnicą pomiędzy takim miejscem a grobem na cmentarzu jest brak możliwości pogrzebania prochów zmarłej osoby u siebie w ogrodzie. 

Tabliczka oznaczająca miejsce pochówku przed postawieniem nagrobka

Wielu osobom bardzo zależy, aby mieć miejsce, dokąd mogą się udać, aby opłakiwać zmarłych. Przygotowanie i postawienie nagrobka może potrwać kilka miesięcy, dlatego zanim to się stanie, można oznaczyć miejsce spoczynku bliskiej osoby prostą tabliczka na grób. 

Pochówek małych zwierząt

Zgodnie z prawem nie wolno grzebać samodzielnie większych zwierząt. Jednak niewielkich czworonożnych przyjaciół, np. króliki, świnki morskie czy szczury, wolno zakopać w ogrodzie. Wówczas – aby nadać większego znaczenia tej ceremonii – można oznaczyć miejsce pochówku zwierzątka tabliczką.

Co sądzą nasi klienci?