Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki na dom

Tabliczki na dom czy też na fasadę domu służą przede wszystkim do wskazania jego numeru, a także czasami nazwy ulicy.

Tabliczki służą również do pokazania, która rodzina mieszka w danym budynku lub które przedsiębiorstwo ma tam swoją siedzibę. Nawet jeśli tabliczka pełni funkcję tylko praktyczną, można ją zaprojektować tak, aby miała unikatowy charakter i przez to była ładna i oryginalna. Dzięki różnym materiałom, rozmiarom, stylom i kolorom można bez trudu utworzyć unikalną tabliczkę na fasadę, która będzie się idealnie komponować ze ścianą domu.

Pomimo że w kategorii tabliczek na dom mieści się wiele innych, jednak zwykle pojęcie to kojarzone jest właśnie z tabliczką na fasadę z numerem domu. Wśród nich występują trzy popularne warianty.

Tabliczki na dom – z numerem domu czy bez?

Numer domu

Najczęściej spotykanym rodzajem tabliczki na dom jest tabliczka z jego numerem. Wśród nich najpopularniejsze są białe kwadratowe tabliczki, na których widnieją czarne cyfry. W naszym szyldomacie można wybrać wiele kolorów, kształtów, materiałów i krojów czcionek, aby zaprojektować własny, oryginalny numer na dom. 

Ulica i numer

Część osób decyduje się na umieszczenie również nazwy ulicy. Tego typu tabliczki występują zwykle na domach, które stoją na skrzyżowaniu dwóch ulic. Bez tabliczki z wyraźnym oznaczeniem ulicy, może być trudno określić, przy której z nich znajduje się dom. 

Słowo zamiast numeru

Jednym ze sposobów, aby tabliczka na fasadzie domu była bardziej oryginalna, jest zapisanie numeru domu słowem. Zamiast pisać numer domu 7, można napisać całe słowo „siedem”. Używając liter zamiast cyfr, łatwiej jest nadać tabliczce bardziej unikatowy charakter.

Dostępne metody mocowania

Taśma
Śruba
Śruba z osłonką
Odstęp od ściany

Co sądzą nasi klienci?