Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki firmowe

Istnienie na rynku zależy od widoczności firmy, dlatego kluczowe znaczenie w przypadku firm ma wyróżnienie się na tle innych.

Szyld umieszczony na fasadzie to pierwszy krok, ale można też zaprojektować inne tabliczki czy tablice firmowe, które zwiększą widoczność firmy. Mogą to być na przykład drogowskazy do biura lub różnych działów czy też informacja o godzinach pracy, cenach lub menu.

Tabliczki firmowe pełnią wiele różnych funkcji – Do czego potrzebujesz tabliczki?

Różne funkcje tabliczek firmowych

Prezentacja

Prawdopodobnie najważniejszą tablicą firmową jest szyld prezentujący nazwę firmy oraz informujący o świadczonych usługach lub sprzedawanych produktach. Zwykle na szyldzie umieszcza się także logo firmy, a całość umieszcza na fasadzie budynku. 

Rozmiar szyldu i materiał, z którego jest wykonany mogą zależeć od otoczenia. W przypadku szyldów umieszczanych na zewnątrz zachęcamy do wyboru plastiku, aluminium lub akrylu, gdyż te materiały lepiej wytrzymują niekorzystne warunki pogodowe. 

Kierunek

Wiele tabliczek firmowych służy do skierowania klienta w odpowiednie miejsce. Stąd będą one wskazywać drogę do wejścia, informować, kto urzęduje w danym lokalu biurowym oraz jak dotrzeć do poszczególnych działów. Tabliczki firmowe z kierunkami znajdują się często w windach i na korytarzu, a także na drzwiach i ścianach. Mają za zadanie doprowadzić gości, klientów lub pacjentów we właściwe miejsce. 

Informacja

Bardzo często tabliczki firmowe pełnią także funkcję informacyjną. Mogą na przykład prezentować godziny otwarcia czy informować o konieczności założenia odzieży ochronnej w danym miejscu. Podczas projektowania takich tabliczek jako punkt wyjścia należy przyjąć ich miejsce umieszczenia, aby zagwarantować, że będą tam widoczne i że ich treść dotrze do ich adresatów.

Co sądzą nasi klienci?