Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki w toalecie

Istnieje wiele rodzajów tabliczek na toalety. Mogą to być bardzo neutralne tabliczki pojawiające się w miejscach publicznych zawierające tylko litery WC i oznaczenie, czy toaleta jest damska, czy męska lub bardziej oryginalne lub zabawne, częściej umieszczane w domach prywatnych.

Zamawiając tabliczkę na toaletę, należy pamiętać o kilku kwestiach. Czy ważna jest estetyka takiej tabliczki oraz czy pasuje ona do otoczenia oraz wystroju wnętrz? Tabliczki na toaletę w domu miewają oryginalny krój liter lub zawierają zabawne akcenty, dzięki czemu nie wyglądają tak poważnie jak w miejscach publicznych, gdzie zwykle ważniejsze jest wyraźne oznaczenie toalety – tam tabliczki pełnią funkcję raczej informacyjną, a nie ozdobną.

Wyraźne tabliczki na WC z symbolami

Projektując tabliczki na toaletę do miejsc publicznych, lepiej jest dodać obrazek i litery WC, zamiast pisać „TOALETA”. Dzięki temu małe dzieci oraz osoby nieznające języka polskiego mogą również bez trudu trafić we właściwe miejsce.

Poza umieszczeniem na tabliczce obrazka oraz napisu „WC” (zamiast „TOALETA”) warto również poinformować otoczenie, dla kogo przeznaczona jest dana toaleta. Czasami spotyka się napisy „Męska” lub „Damska”, a jeszcze częściej oznacza się je postacią w spodniach lub spódnicy. Możesz również zdecydować się na inne obrazki prezentujące płeć czy też inny podział toalet.

Jednak ważne jest, aby odpowiednio oznaczyć toaletę dla niepełnosprawnych, umieszczając na niej tabliczkę z wózkiem inwalidzkim. Miejsce do przewijania niemowląt zwykle oznacza się symbolem niemowlęcia na przewijaku.

Co sądzą nasi klienci?