Kliknij tutaj, aby zacząć projektować własną tabliczkę

Tabliczki-Zakaz palenia

Stwórz własną tabliczka-zakaz palenia z dowolnym napisem i wzorem lub skorzystaj z naszych gotowych szablonów.

Łatwe zamawianie
Szybka dostawa
Niskie ceny
Gwarancja zadowolonego klienta
100 % Kompensacja szkód klimatycznych

Popularne przykłady tabliczki-zakaz palenia

Created with Fabric.js 3.6.3

Tabliczki plastikowe

90 x 90 mm

55.99 PLN z VAT

Created with Fabric.js 1.7.9

Napisy winylowe

80 x 80 mm, Winyl

67.99 PLN z VAT

Created with Fabric.js 1.7.9

Naklejki

100 x 100 mm, Winyl

25.39 PLN z VAT

Created with Fabric.js 4.5.1

Tabliczki drewniane

100 x 100 mm, Drewno

141.59 PLN z VAT

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki-Zakaz palenia

Od 15 listopada 2010 roku w Polsce obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych. Od tamtej pory wzrasta liczba miejsc, w których nie można zapalić papierosa poza wyznaczonymi strefami i dotyczy to nie tylko lokali gastronomicznych. Bez względu na to, czy w danym miejscu nie wolno palić ze względu na ustawę, czy też z innych powodów, zawsze dobrze jest powiesić tabliczki z zakazem palenia.

Umieszczenie tabliczki z zakazem palenia może służyć wyznaczeniu strefy wolnej od dymu, aby chronić przed nim alergików lub aby po prostu uniknąć nieprzyjemnego zapachu, jednak bardzo często wiąże się ze spełnieniem wymagań ustawowych.

Zakaz palenia – odpowiedni tekst

Dzięki doborowi odpowiednich słów zakaz palenia będzie jasny i zrozumiały dla wszystkich. 

Prosimy nie palić

Napis na tabliczce „Prosimy nie palić” jest z pewnością przyjemniejszy w odbiorze, jednak wiąże się z ryzykiem, że mimo wszystko ktoś się do niego nie zastosuje. Ludzie mogą zrozumieć, że palenie nie jest zabronione, tylko niemile widziane.

Zakaz palenia

Jest to najczęściej spotykany sposób poinformowania otoczenia, że w danym miejscu nie wolno palić. Tabliczka o tej treści to zwykle kółko z czerwoną obwódką i przekreślonym, palącym się papierosem wewnątrz. Napis „Zakaz palenia” znajduje się zaraz pod piktogramem. 

Palenie zgodnie z prawem wzbronione

Naturalnie zgodnie z prawem nie wolno palić w restauracjach i tego typu lokalach, ale to nie tam umieszcza się głównie tego typu tabliczki. Taki napis zwykle występuje w miejscach, gdzie zapalony papieros stwarza ryzyko zagrożenia, np. na stacjach benzynowych, gdzie palenie papierosów przy oparach benzyny może być bardzo niebezpieczne. 

Co sądzą nasi klienci?