Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki o nadzorze nad obiektem

Oznaczenie terenu, sklepu lub lokalu tabliczką o nadzorze nad obiektem w postaci systemu kamer lub stróża to tani sposób zwiększenia skuteczności środków ochrony. Elementem, który w pierwszej kolejności odstrasza potencjalnych złodziei i włamywaczy nie jest system kamer, stróż czy uważny personel, tylko świadomość, że obiekt jest nadzorowany. Stąd tabliczka z informacją o nadzorze nad obiektem pełni ważną rolę.

Większość osób kojarzy tabliczki o nadzorze nad obiektem z systemem kamer przemysłowych w sklepach. Najczęściej na tabliczkach o nadzorze nad obiektem pojawiają się takie napisy jak „STRÓŻ”, „Obiekt chroniony przez psa” czy też nawet „Wszystkie próby kradzieży zgłaszane są na policji”.

Tabliczka z informacją o systemie kamer zwiększa bezpieczeństwo

W przypadku systemu kamer przemysłowych tabliczka z informacją o nadzorze nad obiektem pełni nie tylko funkcję odstraszającą złodziei. Jeśli w publicznym miejscu jest zamontowany system kamer, wówczas zgodnie z prawem należy o tym poinformować osoby wkraczające na taki teren. Dobrze widoczna tabliczka ma wymiary co najmniej formatu A5 i nie powinna być przezroczysta. Warto umieścić taką informację również na terenie prywatnym. Nie ma żadnych prawnych przeciwwskazań, aby umieścić taką tabliczkę również w miejscu, gdzie takiego systemu nadzoru nie ma.

Jednak jeśli jest, powinien być dobrze oznakowany. Częściowo dlatego, aby spełnić prawne wymagania dotyczące nadzoru w miejscach publicznych, ale również dlatego, aby uświadomić potencjalnych włamywaczy o jego istnieniu i ryzyku, jakie podejmują, bezprawnie wkraczając na dany teren.

Pamiętaj, że istnieją okoliczności, kiedy nie wolno montować systemu nadzoru bez pozwolenia. Sprawdź odpowiednie przepisy prawne. W przypadku domów mieszkalnych i domostw nie ma konieczności ubiegania się o pozwolenie na nadzór systemem kamer, jednak mimo wszystko warto poinformować o nim otoczenie.

Co sądzą nasi klienci?