Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tablice informacyjne

Potrzebujesz coś wyraźnie oznaczyć, przekazać otoczeniu konkretne informacje lub wskazać drogę do poszczególnych działów w firmie? W takich przypadkach tabliczki informacyjne sprawdzą się doskonale. Są one stosowane wszędzie tam, gdzie trzeba przekazać jakiś komunikat, bez względu na to, co to jest, kiedy lub jak. Tabliczki informacyjne muszą być czytelne i zrozumiałe.

Istnieje wiele różnych rodzajów tabliczek informacyjnych używanych w bardzo różnych okolicznościach. Mogą dotyczyć praktycznie wszystkiego, od oznaczenia sposobu postępowania ze śmieciami aż po informowanie klientów o godzinach pracy sklepu czy też jakimś wydarzeniu.

Tabliczki informacyjne – przykłady

Co to jest?

Wiele tabliczek informacyjnych informuje, co ma stać w określonym miejscu lub co zawiera dane naczynie lub pojemnik. Są to tabliczki organizacyjne, dzięki którym łatwiej zachować porządek, co ułatwia życie zarówno klientom, jak i personelowi. 

Gdzie to jest?

Tabliczki informacyjne wskazujące, gdzie coś się znajduje. Mogą informować o głównym wejściu, toalecie lub dziale w przedsiębiorstwie. Służą do pokierowania we właściwe miejsce. 

Kiedy to jest?

Inny rodzaj tabliczek przekazuje informacje, np. o godzinach otwarcia, godzinie koncertu lub spotkania, które są ważne dla gości. 

Informowanie o informacjach

Jednym z najbardziej klasycznych rodzajów tabliczek informacyjnych są te wskazujące, gdzie można znaleźć więcej informacji. Czasami występują one w ruchu drogowym w postaci kwadratowych tablic z czarną literą „i” na białym tle. Zdarza się też, że litera „i” jest w dość grubej, niebieskiej ramce. W przypadku dużych imprez lub w innych miejscach, gdzie znajdują się tablice informacyjne, mogą pojawić się tego typu tabliczki kierujące do dużych tablic. 

Co sądzą nasi klienci?