Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki z oznaczeniami

Zakres wykorzystania takich tabliczek jest szeroki. Najczęściej umieszcza się je przy instalacjach elektrycznych czy wodno-kanalizacyjnych oraz na budowie. Mają wyraźnie oznaczać przeznaczenie poszczególnych kabli czy rur. Tabliczki z oznaczeniami znajdują się też przy windach, na drzwiach mieszkań czy w innych miejscach, gdzie trzeba coś oznaczyć na długi czas.

Tabliczki z oznaczeniami są zwykle niewielkie i służą do praktycznego oznakowania. To skuteczny sposób informowania, jednak pamiętaj o poniższych kwestiach.

Oznaczenie – dla kogo?

Kto będzie czytać napis i do kogo jest on skierowany? Posiadając takie dane, możesz użyć różnych skrótów czy określeń branżowych. Treść na tabliczce powinna być maksymalnie krótka i zwięzła. Tabliczki z oznaczeniami doskonale sprawdzają się w funkcji zwrócenia na coś uwagi, ale nie zawierają obszernych informacji. 

Małe tabliczki wymagają większego tekstu

Umieszczając tekst na tabliczce, pamiętaj o dwóch rzeczach. Rozmiar czcionki – o tym zwykle się myśli, ale przemyśl również rodzaj czcionki. Poza tym zwróć uwagę na tło liter, tak aby tekst można było bez trudu przeczytać. Przetestuj kilka kolorów i czcionek, aby zobaczyć różnicę. 

Obrazki – nie dziękuję

Na tabliczkach z oznaczeniami raczej nie wstawia się obrazków. Po pierwsze tabliczki są małe – obrazek zabrałby za dużo miejsca, a po drugie tabliczki mają jasno i klarownie o czymś informować. Wstawienie obrazka mogłoby wywołać przeciwny skutek. 

Co sądzą nasi klienci?