Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki ostrzegawcze

Tablica ostrzegawcza to rodzaj przestrogi przed niebezpieczeństwem lub konsekwencjami określonych zachowań. Istnieją przepisy narzucające konieczność oznakowania odpowiednią tablicą ostrzegawczą sprzętu, którego użycie może wiązać się z ryzykiem wypadku. Poza tym istnieją okoliczności, w których koniecznie należy umieścić znak ostrzegawczy, nawet jeśli prawo tego nie wymaga. Bez względu na przyczynę zawsze możesz skorzystać z naszej oferty i zamówić tablice ostrzegawcze o dowolnej treści i według własnego wzoru.

Wszystko, aby zmniejszyć ryzyko wypadku. Aby osiągnąć optymalny efekt, każdy element ostrzeżenia – napis, kształt tablicy i jej kolor – powinny przestrzegać przed danym zachowaniem.

Zaprojektuj własną tabliczkę ostrzegawczą

Chcesz zaprojektować własną tabliczkę ostrzegawczą? Pomyśl o następujących kwestiach:

Kształt

Kształt, który przede wszystkim kojarzy się z ostrzeżeniem, to trójkąt. Nie oznacza to, że wszystkie znaki ostrzegawcze muszą być trójkątne, ale większość z nich w jakiś sposób nawiązuje do tego kształtu. Zdarza się, że kwadratowa tabliczka zawiera rysunek trójkąta z jakimś obrazkiem wewnątrz. Czasami pod trójkątem jest dodatkowo umieszczony tekst informujący, przed czym znak ostrzega.

Kolor

Znaki ostrzegawcze powinny mieć żółte tło z czarnym tekstem lub obrazkiem. To kombinacja, którą większość ludzi kojarzy z przestrogą i dlatego takie połączenie kolorów powoduje zwrócenie szczególnej uwagi. Czasami znak ostrzegawczy znajduje się w czerwonej ramce, na wzór wielu ostrzegawczych znaków drogowych. 

Obrazek

Nie ma czegoś takiego, jak zbyt czytelne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem. Stąd zaleca się dodanie na znaku ostrzegawczym łatwego do zinterpretowania obrazka. W ten sposób nie będzie wątpliwości, przed czym ostrzega znak, a poza tym będzie on również czytelny dla osób, które nie znają języka polskiego. Wśród bardzo popularnych symboli na znakach ostrzegawczych znajduje się czaszka (trucizna), płomienie (zagrożenie pożarem) czy martwa ryba lub martwe drzewo (odpady toksyczne). 

Przed czym chcesz ostrzegać? – Zaprojektuj unikatowe i oryginalne tablice ostrzegawcze.

Co sądzą nasi klienci?