Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat tabliczki szpitalne

Jednym z miejsc pracy, w którym znajduje się mnóstwo tabliczek jest szpital. Są to drogowskazy kierujące pacjentów (i personel) w odpowiednią stronę oraz tabliczki wskazujące numer pokoju czy też przeznaczenie pomieszczenia.

Jednak tabliczki szpitalne to nie tylko tabliczki umieszczane na ścianach budynku. Również personel nosi tabliczki imienne, a także często się zdarza, że środki ochrony bezpieczeństwa, typu gaśnica czy rozrusznik serca, są oznaczone tabliczkami.

Zachęcamy do zaprojektowania tabliczek szpitalnych dokładnie pod kątem swoich potrzeb.

W szpitalach znajduje się wiele tabliczek. Pełnią one różne funkcje, są różnej wielkości i wykonane z różnych materiałów. Służą do informowania, kierowania we właściwą stronę oraz napominania pacjentów i pracowników szpitala.

Tabliczki szpitalne – kilka przykładów

Tabliczki imienne

w większości przypadków cały personel szpitala nosi identyfikatory. Zwykle prezentują one wyraźnie imię i nazwisko osoby oraz jej stanowisko, dzięki czemu pacjenci wiedzą, z kim rozmawiają i jakie uprawnienia posiada dana osoba. 

Drogowskazy

większość szpitali jest tak duża, że łatwo w nich zabłądzić. Z tego względu często znajdują się w nich tablice informacyjne i duże drogowskazy kierujące do konkretnych oddziałów, restauracji czy toalet. Trafienie do właściwego miejsca w szpitalu nie powinno stanowić większego problemu. 

Numer pokoju

takie tabliczki znajdują się prawie na każdym oddziale umieszczone na drzwiach pokoi. To tylko kilka cyfr, jednak zdecydowanie ułatwiających trafienie do odpowiedniego pomieszczenia. 

Higiena

dbałość o higienę przez personel szpitala powinna być czymś oczywistym. Ale co z pacjentami? Czy oni również zdają sobie sprawę ze znaczenia zachowania higieny dla bezpieczeństwa własnego i innych? Dość często widuje się w toaletach i prysznicach szpitalnych tabliczki przypominające o użyciu środka dezynfekującego do rąk, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia chorób. 

Co sądzą nasi klienci?