Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki na boksy

Tabliczka na boks to tabliczka znajdująca się na boksie konia. Oczywiście znajduje się na niej imię konia, jednak czasami umieszcza się tam też inne informacje. Niektórzy dodają datę urodzenia konia, a także imiona rodziców. W takim przypadku najpierw podaje się imię ojca i oznacza skrótem „O.”. Pod imieniem ojca wpisuje się imię matki i oznacza skrótem „M.”.  Jeśli koń jest półkrwi, często dodaje się także imię dziadka ze strony matki, przed którym wpisuje się słowo „PO”.

Bez względu na Twoją koncepcję tabliczki na boks, zawsze masz możliwość przygotowania ładnego i indywidualnego projektu, a całość będzie niedroga.

Tabliczka na boks – koń

Konie mają różną naturę, a tabliczka na ich boksie powinna w związku z tym mieć indywidualny charakter. Mając do dyspozycji wiele różnych możliwości, możesz stworzyć tabliczkę, która idealnie pasuje do Twojego konia. Równocześnie możesz także zaprojektować inne tabliczki do stajni, informujące o tym, gdzie co powinno leżeć.

Zaprojektuj własną tabliczkę na boks

Najczęściej na tabliczce na boksie podaje się imię konia, który w nim przebywa. Oprócz imienia zwykle dodaje się też inne informacje, np.

Rok urodzenia

Na większości tabliczek wpisuje się rok urodzenia konia. Znajduje się on bezpośrednio pod imieniem. 

Rodzice

Zwykle przed imieniem ojca wpisuje się literę „O.”, a przed matki literę „M.”. Imię ojca podaje się zawsze pierwsze. Czasami na tabliczce podaje się także imię dziadka ze strony matki – wtedy widnieje przed nim określenie „PO”. 

Symbol rasy

Można też dodać unikalny symbol rasy konia.

Właściciel

Jeśli chcesz dodać imię i nazwisko właściciela, możesz je wpisać razem ze skrótem „Wł.” przed.

Inne informacje

Na tabliczce można też dopisać inne informacje, np. „Import z Danii” (czy innego państwa) oraz „Nieznany rodowód”.

Co sądzą nasi klienci?