Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki z zakazami

Tabliczki z zakazem służą na przykład informowaniu, że zgodnie z prawem obowiązuje zakaz wstępu na dany teren lub fotografowania czy filmowania. Tabliczki mogą również informować o zakazie picia wody lub wprowadzania psów do lokalu.

Aby przekazać otoczeniu, które przepisy i zasady obowiązują w danym miejscu, należy przygotować czytelną tabliczkę, której treść każdy łatwo zrozumie i przyjmie do wiadomości. Czytelność przekazu jest kluczowa bez względu na to, czy tabliczka zakazuje wstępu czy też palenia tytoniu.

Jaką informację chcesz przekazać, umieszczając tabliczkę z zakazem? Czy zakaz dotyczy palenia tytoniu, czy może wyprowadzania psów w okolicy? Oprócz treści tabliczki warto też przemyśleć jej wygląd, kolor i kształt – tak aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Własne tabliczki z zakazem – porady

Istnieje wiele czynników wpływających na czytelność komunikatu na tabliczce z zakazem. Oczywiście sam napis na tabliczce ma ogromne znaczenie, jednak oprócz tekstu warto też zastanowić się nad odpowiednim kolorem i kształtem tabliczki. 

Krótki i jasny tekst

Krótki komunikat często oznacza, że jest on również jasny. Spróbuj ograniczyć treść do kilku słów, wówczas będzie łatwiej go przeczytać i zrozumieć. 

Kolor

Twoja własna tabliczka z zakazem może być w dowolnym kolorze i kształcie. Jednak najlepszy efekt wywołują tabliczki z treścią w kolorze czerwonym/czarnym na białym tle lub czerwonym/czarnym na żółtym tle. Tego typu kolorystyka najczęściej występuje w przypadku tabliczek z zakazem.

Kształt

Tabliczki z zakazem to bardzo często przekreślone koło z czerwonym obramowaniem. Wewnątrz koła znajduje się piktogram ilustrujący zakazaną czynność. Ze względu na fakt, że taka stylistyka jest jednoznacznie kojarzona z zakazem, warto skorzystać z tego wzoru. Osoba widząca tego typu tabliczkę, będzie od razu wiedziała, że coś jest zakazane – pytanie tylko, co? 

Zarówno tekst, jak i grafika

Poprzez połączenie tekstu z grafiką komunikat na tabliczce będzie czytelniejszy i łatwiejszy do zrozumienia.

Co sądzą nasi klienci?