Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Identyfikatory w służbie zdrowia

Personel służby zdrowia, oprócz dobrej opieki, powinien również zapewnić pacjentom i gościom szpitalnym miłe i ciepłe przyjęcie.

Identyfikator może być jasnym sygnałem, kim jest osoba udzielająca pomocy pacjentowi, np. czy jest to pielęgniarka, czy lekarz.

Dobre identyfikatory stosowane w służbie zdrowia umożliwiają pacjentowi sprawdzenie, jaki zawód wykonuje dana osoba oraz jak się nazywa osoba, z którą rozmawiają. Takie informacje ułatwiają późniejszą opiekę oraz komunikację. Szyldmax oferuje identyfikatory z plastiku lub drewna – wybierz taki, który pasuje najlepiej do Twojej osobowości lub miejsca pracy!

Oprócz wielkości identyfikatora i materiału, z jakiego jest wykonany, projektując identyfikatory dla służby zdrowia, warto pamiętać o trzech rzeczach.

Identyfikatory dla pracowników służby zdrowia

Tekst

Nawet jeśli imię i nazwisko jest umieszczone na identyfikatorze w centralnym miejscu, należy pamiętać, aby zawód był również czytelny. W ten sposób pacjent odczuwa większe zaufanie, wiedząc od kogo otrzymuje informacje i do jakiej grupy personelu powinien się zwrócić w przypadku pytań. 

Symbol

Niewielki symbol umieszczony na identyfikatorze może zmienić jego wygląd z zimnego i formalnego na nieco bardziej serdeczny. To częsta technika stosowana w przypadku identyfikatorów dla pomocy pielęgniarskich oraz pielęgniarek pracujących na oddziałach neonatologicznych i pediatrycznych. Poza tym przyjemnie jest nosić identyfikator, który prezentuje zainteresowania jego właściciela. Rysunek piłki nożnej na identyfikatorze fana futbolu może doprowadzić do miłej rozmowy z pacjentem. 

Kolor

Aby ułatwić pacjentom rozpoznawanie poszczególnych grup personelu, Szpital Uniwersytecki w Uppsali wprowadził w 2012 roku zasadę, że kolor identyfikatora personelu zależy od grupy zawodowej, do której dana osoba przynależy. Zgodnie z tą zasadą pielęgniarki noszą niebieskie identyfikatory, lekarze czerwone, a pomoce pielęgniarskie zielone. Wiele szpitali wprowadziło później tę zasadę, co zyskało dużą aprobatę wśród pacjentów. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w Twoim miejscu pracy. 

Co sądzą nasi klienci?