Przejdź do głównej zawartości

Sposób mocowania – Napis winylowy

Sposób mocowania – Napis winylowy

Potrzebne produkty:
· Środek do oczyszczenia podłoża (najlepiej rozpuszczający tłuszcz)
· Taśma
· Skrobaczka (w zestawie)
· Poziomnica (do większych napisów)

Zanim zaczniesz umieszczać swój produkt, najpierw wyczyść powierzchnię, gdzie planujesz umocować napis – najlepiej środkiem odtłuszczającym, np. płynem do szyb lub do naczyń. Przed montażem upewnij się, że powierzchnia wyschła całkowicie. Napisy winylowe mocuje się gorzej w niższych temperaturach i dlatego, jeśli temperatura jest niższa niż 15 stopni, przed nałożeniem napisu trzeba lekko ogrzać powierzchnię, np. opalarką lub suszarką do włosów. Uważaj, aby nie przegrzać podłoża i nie uszkodzić go nadmiernie wysoką temperaturą.

Taśma na napisie winylowym to produkt ulegający degradacji, dlatego zalecamy umieszczenie napisu w docelowym miejscu jak najszybciej. Uwaga: napisy winylowe najlepiej trzymają się na płaskich, gładkich powierzchniach. Napisy winylowe nie wyglądają dobrze na wypukłych tapetach, ścianach ceglanych lub nierównych powierzchniach – w takich przypadkach polecamy nasze tabliczki akrylowe lub z innego tworzywa.

Mały napis:

1. Rozwiń napis na stole lub podobnej powierzchni i wyprostuj go skrobaczką na całej długości. Dzięki tej czynności napis winylowy będzie łatwiej odchodził od papieru ochronnego usuwanego podczas montażu.

2. Podnieś napis i przyłóż do powierzchni, na której ma się docelowo znajdować, aby sprawdzić, czy jest prosto. Wykonaj przynajmniej dwa oznaczenia na ścianie (które później będzie można usunąć), tak aby mieć punkty odniesienia podczas montażu. Można to zrobić w narożnikach lub w czterech różnych punktach wokół produktu.

3. Połóż napis z powrotem na stole i usuń papier ochronny. Jeśli jakiś element napisu będzie trzymał się papieru ochronnego zamiast pozostać na taśmie zewnętrznej, przyłóż z powrotem papier ochronny i przesuń po całej powierzchni skrobaczką.

4. Przyłóż napis zgodnie z oznaczeniami i dociśnij do ściany. Pamiętaj, aby był cały czas dobrze rozciągnięty. Napisu winylowego nie można odlepić od ściany po montażu, dlatego należy zwrócić uwagę, aby był zamontowany prosto i równo od samego początku.

5. Przesuń skrobaczką po całym napisie, aby upewnić się, że mocno przylega do ściany.

6. Zdejmij taśmę do przenoszenia, zaczynając od oderwania jednego narożnika, a następnie pociągnij resztę taśmy pod ostrym kątem do ściany. Jeśli część napisu nie odklei się od taśmy zewnętrznej, przylep ją z powrotem i użyj skrobaczki na obszarze, gdzie napis nie chciał się oderwać, a następnie spróbuj ostrożnie ponownie oderwać taśmę.

Napisy średnie lub duże:

1. Rozwiń napis na stole lub podobnej powierzchni i wyprostuj go skrobaczką na całej długości. Dzięki tej czynności napis winylowy będzie łatwiej odchodził od papieru ochronnego usuwanego podczas montażu.

2. Umocuj napis na ścianie małym kawałkiem taśmy po jednej stronie na górze, wtedy będzie łatwo nim poruszać. Sprawdź przy użyciu poziomnicy, czy napis jest umieszczony prosto, a następnie przymocuj napis drugim kawałkiem taśmy po drugiej stronie na górze oraz jeszcze jednym w środku przez całą szerokość napisu, tak aby umocować napis od góry i od dołu.

3. „Odciągnij” jedną część napisu od ściany/podłoża i przytrzymają ją, ściągając papier ochronny aż do taśmy na środku. Jeśli masz na napisie wiele małych elementów, upewnij się, że nic nie zostało na papierze ochronnym. Jeśli coś zostanie, przyklej z powrotem papier i przeciągnij skrobaczką przez to miejsce, możesz też równie dobrze użyć ostrego noża lub podobnego narzędzia, aby oderwać małe elementy, które uporczywie trzymają się papieru. Spróbuj również ściągać papier na ukos, dzięki czemu powinien łatwiej schodzić.

4. Odetnij oderwany od napisu papier ochronny.

5. Ostrożnie przykładaj napis do ściany i dociskaj go, idąc od środka do zewnątrz i na boki, pomagając sobie skrobaczką. Upewnij się, że produkt jest odpowiednio naciągnięty, aby uniknąć fałdek i błędnego montażu.

6. Zdejmij taśmę naklejoną przez całą szerokość napisu na środku i powtórz ten sam proces jak powyżej od drugiej strony napisu. Odciągnij napis, zdejmij papier ochronny i przyłóż ostrożnie napis do podłoża. Wyrównaj go skrobaczką, przesuwając się od środka do zewnątrz i na boki.

7. Przeciągnij skrobaczką przez cały produkt, aby go dobrze umocować i usunąć ewentualne pęcherzyki powietrza.

8. Oderwij ostrożnie taśmę zewnętrzną. Jeśli część napisu nie odklei się od taśmy, przylep ją z powrotem i użyj skrobaczki na obszarze, gdzie napis nie chciał się oderwać, a następnie spróbuj ostrożnie ponownie oderwać taśmę.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Lub użyj tego formularza

Kontaktując się z nami, podaj numer zamówienia lub faktury. Dzięki temu będzie nam łatwiej pomóc Ci rozwiązać problem.

Kontaktując się z Szyldomatem pocztą elektroniczną, zapisujemy Twoją sprawę i dane kontaktowe w naszym systemie. Jest to niezbędne do obsługi Twojego zgłoszenia. Więcej informacji znajduje się w naszej polityce prywatności.

Co sądzą nasi klienci?