Tabliczki o udogodnieniach dla niepełnosprawnych

Stwórz własną tabliczka o udogodnieniach dla niepełnosprawnych z dowolnym napisem i wzorem lub skorzystaj z naszych gotowych szablonów.

Łatwe zamawianie
Szybka dostawa
Niskie ceny
Gwarancja zadowolonego klienta
100 % Kompensacja szkód klimatycznych

Popularne przykłady tabliczki o udogodnieniach dla niepełnosprawnych

Created with Fabric.js 4.5.1

Tabliczki plastikowe

200 x 150 mm

161.99 PLN z VAT

Dostosuj
Created with Fabric.js 4.5.1

Tabliczki plastikowe

80 x 80 mm

44.99 PLN z VAT

Dostosuj
Created with Fabric.js 4.5.1

Tabliczki aluminiowe

300 x 300 mm, Aluminium

305.59 PLN z VAT

Dostosuj
Created with Fabric.js 1.7.22 P

Naklejki

200 x 200 mm, Winyl

45.19 PLN z VAT

Dostosuj

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki o udogodnieniach dla niepełnosprawnych

Treść tabliczki o udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych, jest skierowana do osoób z różnymi dysfunkcjami lub ograniczeniami ruchowymi, między innymi do ludzi poruszających się na wózku inwalidzkim. Takie tabliczki mogą stanowić spore ułatwienie w życiu wyżej wymienionych ludzi spełniając przede wszyskim funkcję informacyjną.

Najczęstszym rodzajem takiej tabliczki jest informacja o tym, gdzie znajduje się udogodnienie dla osób na wózku inwalidzkim, na przykład toaleta lub miejsce parkingowe.

Tabliczki o udogodnieniach dla niepełnosprawnych – różne funkcje

Toaleta 

W lokalach publicznych powinna zawsze znajdować się toaleta dostosowana do potrzeb osób na wózku inwalidzkim. Zwykle takie toalety mają szersze drzwi, poręcz przy muszli klozetowej oraz przyciski alarmowe. Są one wyraźnie oznaczone tabliczką, która prezentuje osobę na wózku inwalidzkim. Jeśli w toalecie znajduje się prysznic, informacja o tym również widnieje na tabliczce. 

Parking 

Tabliczka z białą postacią na wózku inwalidzkim na niebieskim tle wyraźnie informuje, które miejsca parkingowe są przeznaczone wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Są one również często oznaczone białym piktogramem namalowanym na podłożu. 

Oznaczenie podjazdu

Jeśli przy wejściu do budynku są schody, można przy nich umieścić tabliczkę z informacją, gdzie znajduje się podjazd dla niepełnosprawnych. Czasami umieszcza się również tabliczkę z informacją, że istnieje możliwość montażu podjazdu przez wezwany personel.

Istnieją także tabliczki oznaczające podjazd przy pomostach zbudowanych w odpowiedni sposób, tak aby ułatwić osobom niepełnosprawnym kąpiel. Takie podjazdy znajdują się między innymi w miejscowościach wakacyjnych, a tabliczki wskazują pomosty, które mają łagodny zjazd w stronę wody.

W tej kategorii znajdują się również tabliczki o udogodnieniach dla niepełnosprawnych, które są przygotowane w celu oznaczenia wyjścia ewakuacyjnego – czyli drogi ewakuacyjnej, która nie prowadzi po schodach.

Co sądzą nasi klienci?