Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki na łódź

Zazwyczaj na tabliczce na łódź znajduje się nazwa jednostki widoczna z zewnątrz. Większość łodzi otrzymuje nazwę podczas chrztu. Umieszcza się ją później na kadłubie lub w innym miejscu. Jednak tabliczki na łódź mogą mieć o wiele szersze zastosowanie niż tylko prezentować nazwę jednostki. Bardzo często używane są tabliczki z powitaniem oraz różnymi informacjami dla gości, a także tabliczki organizacyjne, które pomagają utrzymać porządek na łodzi.

Indywidualne tabliczki na łódź – przykłady

Witamy

Żeglarze traktują swoją łódź jak drugi dom. Stąd nic dziwnego, że chętnie umieszczają na niej tabliczki z powitaniem – często z akcentem morskim. 

Nazwa

Nie ma wymogu nakazującego, aby każda łódź musiała mieć swoją nazwę umieszczoną na kadłubie. Z tego względu tabliczki na łódź są bardzo popularne i to głównie w przypadku większych jednostek. Ale takie tabliczki widuje się również na małych łódkach, np. używanych tylko latem podczas pobytu na wakacjach. Wiele osób umieszcza skrót M/S przed nazwą łodzi, co oznacza Motor Ship. Czasami zapisuje się go jako MS lub M.S. 

Informacje

Tabliczka na łódź może też posłużyć do przekazania informacji gościom na łodzi. Może zawierać wskazówki na temat wykonywania jakichś czynności, np. „Zawsze płukać dwukrotnie” lub też wskazywać gościom drogę do właściwej części łodzi.  

Ostrzeżenia

Bardzo często tabliczki na łodzi służą do oznaczenia regulatorów na panelu sterowania lub w szafie sterującej czy też przestrzeni do magazynowania w innych częściach łodzi. Małe i proste tabliczki zdecydowanie ułatwiają utrzymanie porządku na ograniczonej przestrzeni.

Co sądzą nasi klienci?