Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki dziecięce

Tabliczki dziecięce znajdują zastosowanie do różnych celów, przydając się wszędzie tam, gdzie obecne są dzieci. Odpowiednie do domu, na samochód czy do powieszenia w pobliżu placu zabaw.

Zaprojektuj własną, unikalną tabliczkę przedstawiającą dokładnie to, czego oczekujesz. Możesz też zaproponować dziecku, aby samo zaprojektowało swoją tabliczkę do pokoju – dzieci uwielbiają takie zadania. Tabliczka dziecięca może mieć bardzo różny wygląd. Wszystko zależy od miejsca, gdzie będzie umieszczona oraz od jej treści.

Klasyczny wariant tabliczki dziecięcej to naklejka „Uwaga! Dziecko w samochodzie”, której treść jednoznacznie informuje innych uczestników ruchu drogowego, że mają zachować większą ostrożność. Możesz też zdecydować się na jej angielską wersję „Baby On Board”. Zaprojektuj własną naklejkę z napisem „Uwaga! Dziecko w samochodzie”, ale pamiętaj, że jej skuteczność zależy od kilku czynników. 

Naklejka „Uwaga! Dziecko w samochodzie” – przydatne wskazówki

Czy naklejka ma być ładna, czy może wolisz, żeby inni uczestnicy ruchu naprawdę zachowywali się ostrożniej? Pomyśl o następujących kwestiach:

Tekst 

W tym przypadku używa się przede wszystkim dwóch wariantów: „Dziecko w samochodzie / Dziecko w aucie” lub angielskiej wersji „Baby on Board”. Tego typu napisy są bardzo popularne i ogólnie rozpoznawane przez uczestników ruchu drogowego. 

Istnieje cała masa innych, bardziej indywidualnych sposobów przekazania tej samej treści, np. „Uwaga! Jedzie z nami dziecko” czy też inne o zabawnej treści, typu „Jedzie z nami szkodnik”. Naklejka będzie miała bardziej indywidualny charakter, jeśli na przykład umieścisz na niej napis „Mały książę w samochodzie” lub podobny. Jednak najważniejsze jest, aby jej treść była jednoznaczna i umożliwiała szybkie zrozumienie komunikatu. 

Kolor

Naklejki „Uwaga! Dziecko w samochodzie” występują w wielu kolorach i możesz samodzielnie wybrać odpowiedni zestaw barw. Jeśli ma służyć jako znak ostrzegawczy, dobrze aby była w kolorze żółtym/pomarańczowym/czerwonym. Zresztą właśnie w tych kolorach występują one najczęściej. 

Co sądzą nasi klienci?