Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki-Uwaga, bawiące się dzieci

Umieszczenie tabliczki „Uwaga, bawiące się dzieci” lub „Zwolnij” może okazać się przydatne, aby przypomnieć kierowcom, żeby jechali wolniej przez osiedle mieszkaniowe. Tego typu tabliczki umieszcza się w miejscach, gdzie zwykle kierowcy jeżdżą zbyt szybko lub w miejscach z ograniczoną widocznością. Często zdarza się, że sąsiedzi wspólnie decydują się na zakup takich tabliczek, dzięki którym ich dzieci będą bezpieczniejsze, bawiąc się na zewnątrz.

Celem tabliczek „Uwaga, dzieci” lub „Uwaga, bawiące się dzieci” jest nakazanie kierowcom, aby jechali wolniej i zwrócili większą uwagę na to, co się dzieje na drodze ze względu na bawiące się w okolicy dzieci. Nawet jeśli w danym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości, często należy dodatkowo zwolnić, aby zdążyć zahamować, gdyby nagle na drodze pojawiło się dziecko.

Jedź powoli, bawiące się dzieci – O czym należy pamiętać

Dzieci są najważniejsze

Poprzez ustawienie tabliczki „Jedź powoli” nakazujemy kierowcom zwolnić. Ale dlaczego? Istnieje bardzo ważny powód, dla którego warto dodać na tabliczce powód uzasadniający konieczność wolniejszej jazdy poprzez dodanie informacji: „Jedź powoli – bawiące się dzieci”. Prawdopodobnie kierowca chętniej zwolni, jeśli zrozumie, że powodem ograniczenia prędkości jest bezpieczeństwo dzieci. 

Tabliczki oryginalne

Klasyczna tabliczka „Jedź powoli” to czerwono-żółty trójkąt z dwiema czarnymi postaciami dzieci. Pod trójkątem widnieje napis „Jedź powoli, bawiące się dzieci”. Często taka tabliczka postrzegana jest jako znak drogowy, co ma swoje wady i zalety. Minusem będzie fakt, że wiele osób kojarzy takie znaki drogowe z okolicami szkół i przedszkoli i nie zmniejszy prędkości, przejeżdżając obok takiego znaku w okresie wakacji lub po godzinach lekcyjnych. Jeśli taka tablica miałaby być ustawiona na osiedlu, lepiej będzie zdecydować się na projekt nieco odbiegający od wyglądu standardowego znaku drogowego „Uwaga, bawiące się dzieci”. Tablica z innymi postaciami, napisem, kolorami i kształtem może spowodować, że kierowca zwróci na nią uwagę i nie potraktuje jej jak standardowego znaku drogowego. 

Co sądzą nasi klienci?