Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki szkolne

Każda szkoła posiada relatywnie dużą tablicę ze swoją nazwą na fasadzie budynku. Zwykle to największa tablica informacyjna w szkole, jednak nie jedyna. Zaraz po wejściu widać tabliczki z numerami sal lekcyjnych oraz nazwami innych pomieszczeń, np. biblioteki lub czytelni. Często w szkole znajdują się także drogowskazy, które ułatwiają gościom poruszanie się po budynku.

Również w salach lekcyjnych znajduje się wiele tabliczek z opisami lub informacjami. Są one powszechne nie tylko w pracowniach biologicznych czy chemicznych, gdzie widnieją przy wypchanych ptakach czy wyraźnie oznaczają kwasy chemiczne.

Istnieje wiele różnych tabliczek, które są potrzebne w budynkach szkolnych. Tylko pomysłowość autora tabliczek stanowi ograniczenie ich zastosowania. Poniżej prezentujemy kilka popularnych tabliczek w tej kategorii:

Tabliczki szkolne – przykłady

Odpowiednia prędkość

bardzo często w pobliżu szkoły znajdują się tablice ostrzegawcze, nakazujące kierowcom ostrożną jazdę. Trójkątny znak przedstawia dwójkę dzieci (czarne postaci) na żółtym tle. Całość ma czerwoną obwódkę. Na znaku drogowym czasami znajduje się słowo „Szkoła”, aby kierowcy wiedzieli, dlaczego mają zachować większą ostrożność. 

Odpowiednia sala lekcyjna

w klasach I–III szkoły podstawowej sale są czasami oznaczone nazwami klasy (np. 3A) w postaci dużego i wyraźnego napisu na drzwiach. W wyższych klasach podstawówki oraz w gimnazjum znajdują się również nazwy sal, jednak zwykle są mniejsze i mogą mieć dodatkowo podaną nazwę pracowni. 

Odpowiedni szczegół

na przykład na lekcjach chemii należy szczególnie dbać, aby wszystko stało na swoim miejscu. Kwasy, zlewki i inne przedmioty w pracowni chemicznej są zwykle oznaczone małymi tabliczkami. Takie oznaczenia nie służą tylko zachowaniu ładu i porządku, ale także zapewniają większe bezpieczeństwo w miejscu, gdzie znajdują się żrące i niebezpieczne kwasy.

Użyj tabliczek szkolnych, aby móc łatwo trafić we wskazane miejsce oraz szybko odszukać potrzebną rzecz.

Co sądzą nasi klienci?