Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?

W naszym Szyldomacie możesz zaprojektować własne tabliczki dokładnie według własnego pomysłu. Tekst, kolor, kształt itp.

Zacznij projektować tabliczkę

Informacje na temat Tabliczki kościelne

Podobnie jak pomieszczenia konferencyjne, hotele czy lokale organizacji, tak samo kościoły potrzebują pewnych tabliczek z oznaczeniami. Można ich użyć, aby poinformować o godzinach otwarcia świątyni, o odbywających się wydarzeniach czy też do wskazania drogi do toalety lub innych pomieszczeń.

Obecnie nierzadko zdarza się, że na terenie kościoła i budynków parafialnych odbywają się spotkania, zajęcia czy koncerty. W takim przypadku bardzo wskazane jest umieszczenie tabliczek przekazujących określone informacje gościom, którzy nie znają budynków parafialnych.

Dobór tabliczek kościelnych zależy w dużej mierze od okoliczności. Wiele warunkuje wiek kościoła oraz rodzaj wydarzeń, które się w nim odbywają. Jednak bez względu na okoliczności zwykle potrzebne są tabliczki do umieszczenia na zewnątrz i wewnątrz budynków. 

Tabliczki kościelne – kilka przykładów

Na drzwiach wewnętrznych

warto oznaczyć tabliczką biuro parafialne, pomieszczenie gospodarcze i toalety. Często też przy wejściu do budynków parafialnych i kościoła wiszą tabliczki „Proszę wyłączyć telefon komórkowy”. 

Na drzwiach zewnętrznych

Bardzo często w przypadku starszych kościołów, które stanowią atrakcję turystyczną, przy wejściu wiszą tabliczki z godzinami otwarcia kościoła. W nowszych kościołach często odbywają się różne wydarzenia, na temat których widnieje informacja przy wejściu. Wiadomo wówczas, że w tych godzinach i dniach kościół będzie otwarty.  

Przy drodze

kościelne tablice informacyjne dla przejeżdżających być może nie są popularne w Polsce, jednak często widuje się je w USA. Zawierają one zwykle godziny otwarcia kościoła lub odbywających się w nim wydarzeń, a także nierzadko akcent polityczny lub humorystyczny. Przykładem tutaj może być tablica należąca do kościoła Goodwood United Church o treści „Darmowa kawa i życie wieczne – przynależność do naszego kościoła ma swoje plusy”. 

Co sądzą nasi klienci?