Przejdź do głównej zawartości

Nasze działania na rzecz klimatu

Mamy świadomość, że nasza firma ma wpływ na klimat i dlatego uważamy za oczywiste przejęcie odpowiedzialności za nasze emisje. Jeśli świat chce osiągnąć globalne cele klimatyczne do 2030 r. i ograniczyć globalne ocieplenie do poziomu poniżej dwóch stopni, musimy ograniczyć zarówno emisje gazów cieplarnianych do atmosfery, jak i jednocześnie zatrzymać już wyemitowany dwutlenek węgla.

Aby dokładnie obliczyć, ile dwutlenku węgla emitujemy jako firma, skorzystaliśmy z pomocy Atmoz Consulting, zewnętrznego eksperta, który zapewnia, że wykonywany przez nas proces jest zgodny z międzynarodowym standardem obliczeń i rachunkowości Greenhouse Gas Protocol (protokół GHG).

Tak to robimy:

1. Mierzymy wszystko

Korzystamy z pomocy ekspertów, aby dokładnie zmierzyć, ile emitujemy dwutlenku węgla, a mamy na myśli wszystko: od produkcji naszych materiałów, przez wytwarzanie naszych produktów i transport materiałów do nas i do naszych klientów. Mierzymy nawet, w jaki nasi pracownicy dostają się do pracy!

2. Zmniejszamy do minimum

Teraz już nie wystarczy po prostu wszystko zmierzyć! Pracujemy aktywnie nad redukcją naszych emisji. Dlatego opracowujemy roczny plan działania i angażujemy całą naszą firmę w realizację wyznaczonych celów. Pomysły na to, jak pracujemy nad redukcją emisji dwutlenku węgla, pojawiają się we wszystkim, od zainstalowania 474 paneli słonecznych na dachu po znalezienie nowych, przyjaznych dla klimatu materiałów do produkcji naszych tabliczek.

3. Wszystkie emisje kompensujemy w 100%

Kompensacja szkód klimatycznych wiąże się z inwestycją w projekty, które prowadzą do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla poza własną działalnością. Nasza łączna emisja w poprzednim roku rozliczeniowym wyniosła 1178,4 ton dwutlenku węgla. Aby dodać również margines błędu, zdecydowaliśmy się zrekompensować liczbę o dodatkowe 10%. Oznacza to, że w ramach certyfikowanego projektu kompensacji klimatycznej zatrzymujemy 1297 ton dwutlenku węgla.

Kompensujemy emisję dwutlenku węgla poprzez projekt ogniw słonecznych w Bhadla, Indie.

Zdecydowaliśmy się skompensować emisje węglowe poprzez inwestowanie w projekt solarny "Bhadla Solar Power Plant", który generuje czystą energię elektryczną w Indiach, wykorzystując energię słoneczną jako odnawialne źródło energii. Projekt posiada certyfikat Gold Standard, jedynego standardu certyfikacji, który został zatwierdzony i któremu ufa ponad 80 międzynarodowych organizacji środowiskowych. Przeczytaj więcej o tym tutaj.

Przeczytaj nasz pełny raport klimatyczny tutaj.

Co sądzą nasi klienci?